İSPANYA

İSPANYA GEZİSİ:

Bir Akdeniz ülkesi olması sayesinde dört mevsimi de yaşayan İspanya’nın başkenti olan Madrid, aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Tarihi yapıları, müzeleri ve katedralleri ile görsel açıdan dikkat çeken Madrid, 5 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Modern görüntüsüne rağmen eski tarihini de korumayı başaran bu şehir her zaman ilgi odağı olmayı başarmıştır.

Şehirde, neogotik tarzda inşa edilen Almudena Kilisesi, 18. yüzyılda yapılmış yaklaşık 7000 adet eserin sergilendiği Prado Museum, el yazması ve antika kitaplardan oluşan bir kütüphaneye sahip Palacio Real adlı yapı, dünyanın en zengin sanat yapıtları koleksiyonunu barındıran Prado Ulusal Müzesi, Madrid’in en önemli arterlerinden biri olan Calle Mayor, Tanrıça Kibele’ye adanmış meydanın ortasında yer alan Plaza De Cibeles çesmesi, gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Katalan Bölgesi’nin başkenti haline gelen Barselona; tarihi, sanatı ve eşsiz mimarisi ile Madrid’ten sonra ikinci sırada yer alıyor. Ünlü mimar Antonio Gaudi tarafından  tasarlanmış, halk arasında ‘’bitmeyen kilise’’ olarak da bilinen La Sagrada Familia (Kutsal Aile) katedrali şehrin en önemli simgelerinden sadece biridir. Ayrıca, Catalonya Sanat Müzesi, Picasso Müzesi, Seramik ve Modern Sanatlar Müzesi de görülmeye değer yerlerindendir.

Tour information:

  • Duration: 4 days
  • Language: Czech
  • Currency: Czech Koruna (CZK)
  • Local time: CET