FRANSA

FRANSA GEZİSİ:

Fransa tarihine baktığımızda Orta Çağ ve öncesi dönemde ülkenin günümüzdeki sınırları içerisinde kalan topraklara Avrupa’nın dört bir tarafından gelen göçlerle oluşan bir toplumsal yapı ile karşılaşırız. Bu kozmopolit yapı Fransa’nın mimarisinden, edebiyatına pek çok sanat dalının oluşmasında temeli oluşturmuştur ve yüzyıllardır bu topraklarda ortaya çıkan sanat eserlerinin çeşitliliğinin ve özgünlüğünün en büyük sebeplerinden birisi olarak gösterilebilir.

Bu farklı sanat oluşumu ülkenin her yerinde karşımıza çıkar fakat başkent Paris mimariden, müziğe, resimden edebiyata en önemli sanat eserlerinin toplandığı bir merkez, adeta içerisinde yaşanılan bir müze gibi günümüze kadar korunarak gelmiştir.

Fransa gezilerimizde her ne kadar ülkenin güney kıyıları da gezilip görülmeye değer olsa da eğitim amaçlı yaptığımız bu turlarımızda asıl odak noktası başkent Paris olmaktadır. Paris’in sokaklarını gezerken Avrupa mimarisine yön veren sanat üsluplarından gotik başta olmak üzere, barok ve neoklasik kiliseler, saraylar gibi binalar dikkatimizi çeker. Bunun yanı sıra Fransa ile özdeşleşmiş aralarında Champs Elisses Bulvarı’ndan, Arc de Tromph ‘a, Eiffel Kulesi’nden, Notre Dame Kilisesi’ne ve Louvre müzesine kadar pek çok yapı gezi programlarımız içerisinde bulunmaktadır.

Avrupa’nın en büyük eğlence parklarından biri olan ve çocukluğumuza renk katan pek çok çizgi filim karakteri ile fotoğraflar çekinebileceğimiz, Roller Coasterlar’ında heyecanın doruklarına çıkabileceğimiz ve filmlerde izlediğimiz sahnelerin efektlerinin nasıl yapıldığını görebileceğimiz stüdyoların bulunduğu Disneyland ve Walt Disney Stüdyoları da gezeceğimiz yerler arasındadır.

Paris, kendisini görmeye gelen ziyaretçileri tarihi atmosferi ile saran, sanata, kültüre, tarihe, mimariye ve eğlenceye doyuran, hiç sıkılmadan gezebileceğiniz Avrupa şehirlerinden bir tanesidir.

Tour information:

  • Duration: 4 days
  • Language: Czech
  • Currency: Czech Koruna (CZK)
  • Local time: CET