Almanya

ALMANYA GEZİSİ:

Almanya Orta Avrupa ülkeleri arasında bilimin ve sanayinin önemli ölçüde gelişmiş olduğunu gözlemlediğimiz ülkelerin başında gelir.

Almanya’ya düzenlediğimiz gezilerimiz, öncelikle okullarımızın ikinci yabancı dil bölümlerinde, Almancayı seçen  öğrencilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Öğrencilerimizin öğrendikleri dili, resmi dili olan ve çevrelerindeki herkes tarafından konuşulduğu bir ortamda pekiştirmeleri amaçlanmaktadır. Dil öğrenimlerini desteklemek amacıyla yapılan organizasyonlarımızda, ziyaret ettiğimiz ülkenin tarihini, coğrafyasını ve kültürünü de öğrenmeyi hedeflemekteyiz. Bu bağlamda düzenlenen turlar içerisinde Almanya’da gezilebilecek müze, ören yeri ve tarihi merkezler de ziyaret edilmektedir.

Almanya gezilerimiz başta Başkent Berlin olmak üzere, Münih, Frankfurt, Hamburg, Köln, Stuttgard, Düsseldorf ve Dormund şehirlerine olmaktadır. Bu şehirler tarih, bilim ve sanayi açısından, Almanya’nın ne denli önemli olduğunu görebileceğimiz şehirlerdir.

Bilim açısından dünya tarihine mal olan isimlerden Albert Einstein, Daniel Gabriel Fahrenheit, Wilhelm Conrad Röntgen gibi isimler bu coğrafyada yetişmiştir, aynı zamanda sanayi açısından gelişmiş olan ülke, BMW, Mercedes – Benz, Porsche, Audi, Wolksvagen gibi önde gelen otomobil markalarının yanı sıra Bosch, Siemens, Adidas ve Nivea gibi pek çok markaya da ev sahipliği yapmaktadır.

Pek çok sanat akımına ve felsefi akıma da ev sahipliği yapmış olan Almanya, Orta Çağ’dan kalan şatoları , kaleleri, sarayları dev müzelerinin yanı sıra, otomobil müzeleri, eğlence parkları, televizyon kuleleri ve parklarıyla, öğrencilerimiz hem ülkenin tarihini keşfedecek, hem de yeni bir kültürü özümseyerek, öğrendikleri dilin ne şekilde kullanıldığını ve kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini, tam yerinde öğrenme şansına sahip olacaklar.

Tour information:

  • Duration: 4 days
  • Language: Czech
  • Currency: Czech Koruna (CZK)
  • Local time: CET